המנדט של בעלי החיים בכנסת

מרץ 2020

היוזמות שאותן נקדם בממשלה הקרובה:

-יוזמת עיקור וסירוס כלבים משוטטים: מטרתה הסופית של היוזמה היא להוביל (לכמעט) אפס המתות בשנה. לצערנו, היום ממיתים בישראל כ-100 אלף כלבים בשנה רק כי אין להם מקום. גם המספר הזה אינו וודאי ויתכן שמדובר במספר גבוה יותר של כלבים שמומתים מדי שנה. אנחנו רוצים להגיע לשורש הבעיה ולפעול לצמצום התרבות הכלבים לאחוז שיאפשר את הפסקת ההמתות.

יוזמת סימון מוצרים: בתחילת שנת 2020 משרד הבריאות הוציא לפועל את רפורמת סימון המוצרים. היום, כולנו כבר מכירים את הסימון האדום של סוכר, נתרן ושומן בכמות גבוהה שמעוררים מודעות אודות המוצרים שאנחנו צורכים. אולם, ביצים ועוף הם מוצרי מזון שעלולים להיות מסוכנים לבריאות הציבור, לגרום לזיהומים חמורים, ואינם מסומנים. משרד הבריאות מזהיר כי שימוש לא נכון בביצים, עלול להיות מסוכן לבריאות ולכן, מן הראוי שהצרכנים ידעו כיצד להשתמש במוצר שהם רוכשים או לכל הפחות לדעת שהוא מכיל את הזיהומים הללו על מנת לבצע רכישה מושכלת.

יוזמת פוד טק: תכנית לאומית שתהפוך את ישראל למעצמה בתחום החלבון האלטרנטיבי. תחום זה, מלבד היותו תורם לסביבה, לבריאות ולתעשייה, הוא גם תרומה כלכלית עבור המדינה. על מנת להימנע מההזדקקות למוצרים מהחי, חלבון אלטרנטיבי ייתן מענה תמידי ללא תלות בתעשייה וללא מצבי מחסור. תכנית זו תספק מקומות עבודה נוספים, תסייע להוציא לפועל את המחקרים הרבים שנערכים בארץ ובסופו של דבר מבוצעים בחו"ל.