המנדט של בעלי החיים בכנסת

יוני 2020

  • הוגשה הצעת החוק הראשונה! בסוף החודש, חבר הכנסת עוזי דיין הגיש את הצעת החוק של משפיעים מבפנים לסימון אריזות ביצים ועופות. הצעת החוק מבקשת לשים את הוראות השימוש שמופיעות באתר משרד הבריאות על גבי אריזות הביצים ועופות טריים. המטרה היא להציג בפני הצרכנים לכך ששימוש לא נכון במוצרים הללו עלול להיות מסוכן לבריאות. חבר הכנסת עוזי דיין נפגש איתנו ומיד נענה לבקשתנו והגיש את הצעת החוק. במקביל, גם חברת הכנסת מיקי חיימוביץ' הגישה הצעת חוק דומה. אנחנו מברכים על המהלך ומחכים להתפתחות.
  • עכשיו כשסופסוף יש ממשלה, התחלנו בסשן פגישות עם חברי כנסת לפני שהם יוצאים לפגרת הקיץ. בנתיים, נפגשנו עם מספר לא מבוטל של חברי כנסת. הצגנו בפניהם את היוזמות שבחרנו לרוץ איתן וכולם הביעו תמיכה ורצון לסייע בקידומן, כל אחד בתחומו ותפקידו. חבר הכנסת עוזי דיין היה הראשון שקיים את הבטחותיו והגיש את הצעת החוק לסימון מוצרים
  • בהמשך, נבצע בסשן פגישות עם הדרג המקצועי וכן עם השרים הרלוונטיים לקידום היוזמות שלנו.
  • המשכנו במחקרים, והפעם ערכנו מחקר אודות היוזמה של סימון מוצרים שבחנה את התקדימים בנושא בעולם, אופן הסימון, בנוסף, בחנו את נושא החיידקים שנמצאים על גבי קליפות הביצים ועופות על מנת להבין מה הסיכונים הקיימים בשימוש לא נכון במוצרים.