המנדט של בעלי החיים בכנסת

אודות

המטרה שלנו היא לקדם את זכויות בעלי החיים בישראל באמצעות חקיקה.
רובנו סבורים שהדרך שלנו להשפיע באמצעות הפוליטיקה היא בהצבעה ביום הבחירות. בפועל אין זה ממש המצב.
הדרך האפקטיבית ביותר להשפיע היא דווקא דרך ההתפקדות למפלגות והשפעה מבפנים.

כיום ב-3 מפלגות (מפלגת הליכוד, מרצ והעבודה) מתקיימות בחירות פנימיות, הידועות בכינוין 'פריימריז'. מי שיכול להצביע בפריימריז הם מתפקדי המפלגה בלבד, והם קובעים מה יהיה המיקום של כל חבר מפלגה ברשימת המפלגה. ביום הבחירות הכלליות, כל מפלגה מקבלת מספר של מנדטים בהתאם למספר האזרחים שהצביעו לה. לפי כמות המנדטים שקיבלה המפלגה נקבע מי יהיו חברי הרשימה שיכהנו כחברי כנסת בכנסת שמתכנסת מייד לאחר הבחירות. משמעות הדבר היא שבפועל, מי שקובע מי יהיו חברי הכנסת מטעם כל מפלגה הם המתפקדים. כל חבר כנסת מעוניין להגיע למקום הגבוה ביותר ברשימה שהוא חבר בה, ובכך להגדיל את סיכוייו להצליח להיכנס לכנסת.

נוסף על כך, מידת הכוח שמקבל חבר מפלגה נקבעת במידה רבה לפי המיקום שלו ברשימה. לכן אחד הדברים החשובים ביותר לחברי הכנסת הוא שביום הפריימריז כמה שיותר אנשים יצביעו עבורם ועל כן במהלך שנות כהונתם חברי הכנסת מקדמים את הנושאים שחשובים למתפקדי המפלגה.
מטרת פרוייקט "משפיעים מבפנים" היא לפקוד כמה שיותר אוהבי בעלי חיים המבקשים לקדם את זכויות בעלי החיים בישראל למפלגות שבהן מתקיימים פריימריז, בכך להוות קבוצת לחץ המשפיעה על פועלם של חברי הכנסת בתחום קידום זכויות בעלי החיים, כדי שאלה ירצו ליהנות מהתמיכה של אותם מתפקדים ביום הפריימריז.

ממילא אנחנו מאוחדים בדעותינו בנושא קידום זכויות בעלי החיים והצורך בו, אז כל שנותר לנו לעשות הוא להתפקד בהמונינו למפלגות
אז יאללה, בואו נתחיל להשפיע מבפנים!

 

רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם לחצו כאן

 

שותפים לדרך