המנדט של בעלי החיים בכנסת

חבר הכנסת גלעד ארדן

תפקיד:
גיל: 53
אזור בארץ: סביון-גני יהודה
שנת הצטרפות לכנסת: 2003
צמחוני/טבעוני: -

היסטוריה הצבעתית

כשר להגנת הסביבה פעל בין היתר לסגירת חוות קופים.
– יזם יחד עם רונית תירוש את הצעת חוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים) (תיקון מס' 6) (עיקור וסירוס של כלבים וחתולים) – מטרת החוק לסבסד את עלות העיקרה/סירוס, כך שהאזרח ישלם רק 50% מן העלות.
– יזם יחד עם רונית תירוש את הצעת חוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים) (תיקון מס' 7) – אחרי שארדן ורונית לא הצליחו להעביר את החוק להגדלת התקציבים לעיקור וסירוס אחרי שני ניסיונות, הם העבירו את החוק הזה שגם התקבל בקריאה שלישית, וקובע שהמדינה תפעל למיגור התופעה של כלבים וחתולים משוטטים, כפי שיקבע השר. ארדן מונה לשר להגנת הסביבה לאחר שהתקבל החוק.
– יזם את הצעת חוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים) (תיקון מס' 7) – מטרת התיקון, לקבוע כי המדינה תפעל לצמצום ההתרבות של בעלי חיים משוטטים ושעל המדינה מוטלת האחריות בנושא.
– הצטרף להצעת חוק לשינוי שם החוק מצער בעלי חיים ל"הגנה על זכויות בעלי חיים – שינוי שנעשה לאור פסיקת בית המשפט בפס"ד רע"א 1684/96.
– יזם את הצעת חוק צער בעלי חיים (ניסויים בבעלי חיים) (תיקון – ניסויים בקופים) – מטרת החוק לאסור ניסויים בקופים אלא בהיתר, לאסור הרעבה והצמאה למטרות ניסוי, להוסיף לועדת ההיתרים נציגים נוספים מארגונים לזכויות בעלי חיים, ושליחה של בעל החיים לשיקום בתום הניסוי. (ההצעה הונחה על שולחן הכנסת ב2008 ושם נעצרה).

למידע אודות חברי כנסת נוספים